X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دنیای شگفت انگیز صدا و تصویر دیجیتال
آرشیو
موضوع بندی
دوشنبه 5 اردیبهشت‌ماه سال 1384
معرفی برنامه Pinnacle Liquide Edition


لیکوئید ادیشن ازجمله نرم افزارهای ادیت ویدئو است که امکانات بسیار زیاد و مناسبی برای ادیت حرفه ای دارد. این نرم افزار مانند نرم افزارهای دیگر نیست که با انواع کارت کپچر کار کند و اصولا این نرم افزار نیازی به سخت افزار خاص برای کپچر و خروجی ندارد و براحتی با یک کارت فایروایر معمولی میتواند کارمیکند.
تمام امکانات این نرم افزار برپایه خود نرم افزار و سیستم است یعنی امکانات
realtime آن بر پایه امکانات پردازش مرکزی و کارت گرافیک سیستم است و بر پایه سخت افزار خاصی نیست.
لیکوئید ادیشن ویرایش 6 آخرین نسخه این نرم افزار است که از شرکت
Pinnacle به بازار ارائه شده است.
در لیکوئید ادیشن نسخه 5 شما فقط نیاز به یک کارت فایروایر برای ورودی دارید و میتوانید هرنوع مبدل انالوگ به دیجیتال برای تبدیل ورودیهای آنالوگ به دیجیتال استفاده کنید.
در نسخه 6 معمولی مثل نسخه 5 میتوان با یک کارت فایروایر و یک مبدل آنالوگ به دیجیتال کار کرد. در نسخه 6 پرو شما یک باکس ورودی و خروجی دارید که با پورت
USB به سیستم وصل میشود و انواع ورودی و خروجی را میتوانید استفاده کنید. البته این باکس و نسخه پرو امکان کپچر فرمت mpeg2 و uncompress را به شما میدهد.
در نسخه
broadcast شما این باکس ورودی و خروجی را دارید بهمراه یک قفل سخت افزاری.در این نسخه امکانات بیشتری نسبت به پرو دارید ازجمله امکان کار با فرمت mxf و کار با سیستمهای xdcam و p2 و استفاده از دستورات xsend وxreceive که در نسخه معمولی و پرو امکان استفاده از این امکانات را ندارید.
در نسخه
pro و broadcast شما انواع ورودیهای آنالوگ را اعم از SVideo ,Composite ,Component  دارید. در لیکوئید ادیشن شما این امکان را دارید که یک درایوی را روی سیستمتان Map کنید و فایلهای ضبط شده را به اشتراک بگذارید شما همچنین این امکان را دارید که یک پروژه را به صورت مشترک (چندین نفر همزمان) روی شبکه بازکنید و بر روی آن کار کنید. همچنین این امکان را دارید که یک حافظه مرکزی داشته باشید و مدیای خود را روی آن ضبط کنید و از طریق شبکه استفاده کنید. حتی اگر محدودیت پهنای باند شبکه نداشته باشید میتوانید بصورت online و بدون کپی کردن از مدیا استفاده کنید.
در
timeline لیکوئید ادیشن شما امکان smartedit را دارید بدین معنی که شما میتوانید فرمتهای مختلف را بطور همزمان در timeline داشته باشید و آنها را ادیت کنید و به راحتی برمبنای خروجی که میخواهید تغییر فرمت انجام دهید.
همانطور که گفته شد تمام افکتها و فیلترهای موجود در نرم افزار برپایه
cpu و gpu است یعنی هرچه cpu و کارت گرافیک قویتر باشد سیستم شما اعمال بیشتری را بصورت realtime انجام میدهد .درضمنrender افکتها و فیلترهایی که نیاز بهrender دارد در این نرم افزار به صورت background انجام میشود و این امکان جالب اجازه می دهد که شما در حین render بتوانید به کار خود ادامه دهید. در ضمن در لیکوئید شما امکان ادیت hd و sd را بطور مجزا و با هم خواهید داشت. درواقع شما در timeline میتوانید انواع ویدئو با فرمتهای مختلف داشته باشید. کلیپهای HD و MPEG2 IBP میتوانند بصورت frame frame در timeline ادیت شوند و به فرمتهای دیگر تبدیل شوند.
در لیکوئید شما قابلیت
import ویدئوهای زیر را دارید:
mpeg format                     
mpg *.mpeg *.ts *.vob . *
windows media
wmv.*
video and audio file whit mxf wrapper

اگر پروژه ای را در لیکوئید 5 ایجاد کرده باشید میتوانید آن را در نسخه 6 ادامه و تکمیل کنید ولی اگر پروژه ای را در نسخه 6 ایجاد کرده باشید در نسخه 5 باز نمیشود.
در لیکوئید نسحه 6 صدای
ASIO پشتیبانی میشود. ASIO استاندارد درایو حرفه ای صدا برای خروجی بیش از دو کانال صدا میباشد. البته باید کارت صدایی داشته باشید که این استاندارد را پشتیبانی کند. البته میتوان از کارت صدای معمولی استفاده کرد و به دو کانال صدا محدود بود.
در نسخه
broadcast گفته شد که یک قفل سخت افزاری وجود دارد که بدون آن قفل سیستم تبدیل به نسخه پرو میشود. در نسخه پرو شما امکان استفاده از دستور xsend وxreceive را دارید. با دستور xsend شما میتوانید یک کلیپ یا یک تراک را مستقیما از محیط لیکوئید به یک برنامه خاص بفرستید و کاری را روی آن انجام دهید و نتیجه را به timeline برگردانید. با دستور xreceive شما میتوانید کلیپی را مستقیما از یک منبع مانند xdcam بدون نیاز به capture کردن دریافت کنید.
در نسخه
broadcast شما همچنین امکان استفاده از فرمت mxf را دارید این فرمت درواقع یک پوشش یا لفافه است که محتویات تصویر DVCAM یا Mpeg IMX و صدای شما را در بر می گیرد.


با تشکر از دوست و همکار عزیزم مهندس : علی زکی زادهتعداد بازدیدکنندگان : 199892


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها